Marieke van Leeuwen

Bloemendaal, 1957

Kern van haar werk

  • Doorleefd
  • Doorwerkt
  • Liefde voor details
  • Mix van melancholie en humor
  • Sprookjeswerelden naast werkelijkheid
  • Mens en emotie


Thema van haar werk

Voor Marieke staat het thema ‘De wereld is vreemd’ centraal in al haar werk. Het leven is vol prachtige dingen en tegelijkertijd is er de broosheid van het bestaan. De grens tussen geluk en wreedheid is flinterdun. Door in haar werk de wereld te benaderen met humor en melancholie wordt deze tegenstelling

Marieke past verschillende technieken toe in haar werk; keramiek, schilderijen en het gebruik van metaal in combinatie met keramiek. Zij combineert in ander werk staal met zijn koele uitstraling met kleurrijk keramiek.  Marieke past keramiek graag toe op het snijvlak van twee en driedimensionaal werk.

Marieke ziet haar werk als het vertellen van verhalen. Zo geeft zij vorm aan haar beleving van de werkelijkheid.

Over marieke van Leeuwen

Marieke (1957) schildert sinds 2004 en is begonnen met keramiek in 2007. Vanaf 2012 werkt ze in haar professioneel ingericht atelier in Nij Beets en is ze lid van FRIA. Over haar schreef FRIA: Ze heeft vooral werk gemaakt dat duidelijk voorkomt uit haar eigen gevoelsleven. Een gedreven, integere kunstenaar met een heel eigen zelfstandige vormgeving. Niks “pottenbakker-achtigs” , maar eerder momentaal vormgevend.

www.ateliermariekevanleeuwen.nl

De Kunst van Marieke van Leeuwen

Vogeltrap

Jaartal : 2022 Techniek : Keramiek (aardewerk) in combinatie met metaal)

De bloemenboot

Jaartal : 2025 Techniek : Keramiek (aardewerk) in combinatie met metaal)